scorecardresearch

Hadim Yerköprüde Ölüme Atlayış

221 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Hadim Aladağ bölgesinde bulunan ve Konya'nın 7 Harikası arasında gösterilen Yerköprü şelalesi özellikle haftasonları araba park edecek yerin bile bulunamayacağı kadar yoğun oluyor. buna rağmen ne Turizm bakanlığı, ne de bölgedeki yerel yönetimler tarafından içerisindeki yolun belli bir miktarı dışında hiçbir çalışma yapılmadığı görülüyor.

YETKİLİLER SÖZ VERMİŞ

2 yıl önce Aşağı Eşenler İstişare kurulu adına yapılan basın bildirisine istinaden il özel idaresi yetkilileri tarafından gereken önlemin alınacağı ve en kısa zamanda bölgede bir çalışma yapılacağı bildirilmesine rağmen 2 yıl boyunca hiç bir çalışma yapılmadığı görülüyor.

BÖLGENİN TEMİZLİĞİ BİLE YAPILMIYOR

Bölgeye piknik yapmak için gelen vatandaşlardan ve bölge sakinlerinden aldığımız bilgiye göre bölgenin temizliğinin de yapılmadığını piknikçiler ve bölge halkı tarafından gönüllü olarak bir nebze de olsa temizlenmeye çalışıldığını öğrendik.

YENİ ÖLÜMLER YAŞANABİLİR

Geçtiğimiz yıllarda her yıl ortalama en az 1 kişinin boğularak yaşamını yitirdiği Şelale etrafında ve tehlikeli bölgelerde de hiçbir korkuluğun bulunmaması adeta ölüme davetiye çıkarıyor. görüntülerimizden de anlaşılacağı üzere insanlar kontrolsüz bir şekilde tehlikeli bölgelerde ve boğulmaların yaşandığı bölgelerde yüksekten atlayarak suya girmeye devam ederek adeta ölüme davetiye çıkarmaya devam ediyorlar.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK YERALTI ŞEHRİ BURADA

Ayrıca Türkiye'nin en büyük yeraltı şehri olarak bilinen ve hiç bir ışıklandırma çalışmasının yapılmadığı Dülgerler mağarası da bu bölgede bulunuyor.